В Україні починаються виплати основного доходу

Стартовий-проект-Основний-дохід-Українцям

25 червня 2019 року в в місті Павлоград, Україна відбувся запуск Стартового проекту по імплементації основного доходу «Основний дохiд — українцям».

Влада міста порушила свої обіцянки і не стала брати участь в масштабному пілотному проекті на 2 000 жителів міста. Це завдало серйозні репутаційні втрати для міста та Украни в цілому. Незважаючи на це, керівник Громадської організації «Основний дохід» Україна Протасова Наталія виграла благодiйній грант і почала невеликий Стартовий проект.

За умовами благодiйного гранту 10 осіб щомісяця протягом трьох місяців получатимуть основний дохiд в сумі, еквівалентній 50 USD. Участники були вибранi тiльки з членiв Громадської організації «Основний дохід» Україна. Керiвництво органiзацiї, її співробітники та члени їх ciмей не мають права бути учасниками проекту. Учасники мають право витрачати гроші на власний розсуд. Виплата основного доходу проводиться тільки безготівковим шляхом через банківську організацію України. Українська сторона зобов’язується забезпечити внесок у ресурсне забезпечення реалізації Проекту на суму не менше 10% від загального бюджету. Також проводиться знеособлене опитування учасників на початку і в кінці Проекту. Результатом Проекту будуть звіти про вплив основного доходу на життя громадян України.

Запуск-стартового-проекту-основний-дохід

В Проектi взяли участь троє жителів села Подiльське, яким керує наймолодший сільський голова в Україні Кухаренко Артем. Артем хоче провести пiлотний проект з iмплементації основного доходу мiнiмум для 500 своїх виборцiв з бiльшими строками та сумами. Його село має найвищу готовність до експерименту. Швидше за все, наступним етапом імплементації основного доходу в Україні стане пілотний проект в селі Подільському. Протасова Наталія та Кухаренко Артем досягли відповідних домовленостей.

Фiнансування Проекту забезпечив меценат, фiлантроп, член міжнародної організації BIEN (Свiтова мережа основного доходу), UBIE (Безумовний основний дохід Європа), USBIG (Гарантовані основні доходи, США) Соловйов Олександр. Соловйов зазначив, що основний дохід – це крок до вищої ліги цивілізованих країн. Країн, з соціальною системою 21 століття. Основний дохід необхідний для свободи, розвитку людини і демократії в XXI столітті. Це важливий елемент набагато ширшої мети побудови демократичного суспільства, яке буде сприяти соціальній рівності і гуманістичної справедливості.

Ми всі сподіваємося, що новий уряд України підтримає цю громадську ініціативу. Це гарний початок!
Навiть шлях у тисячу лі починається з першого кроку.

Перші одержувачі основного доходу

Грищенко-Валентина-стартовий-проект-основний-дохід-Україна

Грищенко Валентина Володимирівна, 57 років.
Я людина з інвалідністю 1 групи. Ось уже 20 років, як я пересуваюся на інвалідному кріслі, так як через важкої хвороби, мені ампутували 2 ноги вище колін. Але я не сумую, що не падаю духом, мені є чим зайнятися. У мене є дорослий син 33 роки, але у нього свої проблеми і турботи. У мене є 2 клумби з квітами, я дуже люблю квіти, є невеликий фруктовий садочок, кіт і собачка. Я отримую пенсію 2104 гривень. Половина з цих грошей іде на комунальні платежі і оплату кредиту. Дуже економлю на їжі, так як для життя потрібно купувати не тільки їжу. Що таке м’ясо, тістечка, цукерки, риба і так далі я давно вже не знала, до тих пір, як я не потрапила в Стартовий проект “Основний дохід – українцям” 25 червня 2019 року. Для мене це було, що казка. Мені не віриться, що я можу собі купити курячої грудки, ковбаси, сиру, риби і багато смачненького і не відмовляти собі. Звичайно ж 50 доларів замало, та й термін всього на три місяці, але хоч ці три місяці я поживу, як людина.

Мірошниченко-Віта-стартовий-проект-основний-дохід-Україна

Мірошниченко Віта, 30 років.
Я живу в селі Межиріч, яке розташоване в 7 км від міста Павлоград. У мене двоє діток синок і донечка. Синок вчиться в 6 класі в школі. Донечка восени повинна вже піти в садок. Живемо з моїми батьками. Дуже хочеться мати своє житло. Але поки це тільки мрія. Так як дохід сім’ї – тільки моя мінімальна пенсія по інвалідності. Чоловікові доводиться постійно знаходиться зі мною в лікарні. Останнім часом ми дуже часто відвідуємо лікарні, операція за операцією.

Коновалова-Юлія-стартовий-проект-основний-дохід-Україна

Коновалова Юлія, 31 рік.
Я живу в місті Павлоград, працюю вчителем в школі. У розлученні, виховую 4-х річного сина. Люблю подорожувати, читати книги. Намагаюся дитині дати гідний розвиток. Відвідуємо різнобічні гуртки і центри.

Іван-Кальнiшевський-стартовий-проект-основний-дохід-Україна

Кальнiшевський Іван
На даний момент проживаю в місті Черкаси з дружиною і сином. Хочемо переїхати в свій будинок в селі Подільське, але спочатку треба полагодити дах і зробити ремонт. На даний момент кошти заощадити не має можливості. Хочемо щоб наш син якому скоро виповниться 1 рік був здоровим, а в селі для цього є всі умови, свіже повітря, і продукти не з магазину.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram